Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ FORMULA 1

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ FORMULA 1

Η ομάδα Formula 1 του σχολείου μας, οι "BYRON RACERS"  και το αμαξίδιό μας το BYRON ROCKET ήρθαν 33οι στον Πανελλήνιο Ετήσιο Διαγωνισμό "Η Formula 1 στα Σχολεία" (F1 in Schools). Οι προκριματικοί αγώνες διεξήχθησαν στο The Mall Athens την Παρασκευή 11 και το Σάββατο 12 Απριλίου 2014.
Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθητές:
α) από τη Γ' Γυμνασίου: Γκόλφης Κωνσταντίνος (αρχηγός), Γοργογιάννης Ορέστης, Βέτσος Αναστάσιος,
β) από τη Β΄ Γυμνασίου: Λιάτσος Ορφέας, Αλεξόπουλος Ανδρέας και
γ) από την Α' Γυμνασίου: Σταματάκης Οδυσσέας.

Την ομάδα συντόνιζε ο καθηγητής : Γκιόλμας Αριστοτέλης (Φυσικός) ενώ συμμετείχαν και οι εκπαιδευτικοί:
Παππά - Γκιόλμα Ανδρομάχη (Αγγλικών), Τζιανόπουλος Ιωάννης (Πληροφορικής) και Σταχίκας Γεώργιος (Γυμναστής - Υποδιευθυντής).
Να σημειωθεί ότι οι Byron Racers ήταν η μόνη ομάδα από Γυμνάσιο, μη πρότυπο και μη ιδιωτικό, που έφτασε μέχρι τον αγώνα, από όσες ξεκίνησαν το διαγωνισμό. Όλες οι άλλες ομάδες ήταν από Λύκεια ή ΕΠΑΛ και όσες ήταν από Γυμνάσια, προέρχονταν από ιδιωτικά ή πρότυπα. Επίσης ήμασταν η ομάδα με μακράν το μικρότερο χορηγικό budget.!