Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ - 2020-21

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ - 2020-21

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τις υπ? αρ. 125614/Δ2/29-09-2020 και 156902/Δ2/17-11-2020  Υπουργικές αποφάσεις, οργανώνεται και το σχολικό 2020-2021, Ενισχυτική Διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Για τους μαθητές Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 3 ώρες, Αρχαία Ελληνικά, 2 ώρες,  Μαθηματικά, 3 ώρες, Φυσική, 1 ώρα, και Αγγλικά, 2ώρες και για τις τρεις τάξεις γυμνασίου. Επιπλέον στην Γ΄Γυμνασίου προστίθεται και το μάθημα της Χημείας, 1 ώρα.

Όσοι θέλετε να συμμετέχουν τα παιδιά σας σε σχολείο που θα διοργανώσει την Ενισχυτική διδασκαλία, να  συμπληρώσετε την αίτηση και να τη στείλετε ηλεκτρονικά, στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείου του 4ου Γυμνασίου Βύρωνα  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Τη φετινή σχολική χρονιά δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης.

Δυνατότητα συμπλήρωσης και υποβολής της αίτησης ? δήλωσης μαθημάτων από γονείς -κηδεμόνες στο σχολείο μας, έως την Τετάρτη, 2 Δεκεμβρίου 2020.

ΑΙΤΗΣΗ -ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ