Αρχική σελίδα Δραστηριότητες ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΗ - ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ - ΜΑΪΟΣ 15

ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΗ - ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ - ΜΑΪΟΣ 15

13 / 5 / 2015  ΜΟΥΣΙΚΗ-ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ 4Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΥΡΩΝΑ

Πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, η παρουσίαση των κειμένων των μαθητών που πήραν μέρος στον 7ο πανελλήνιο λογοτεχνικό διαγωνισμό του μορφωτικού ομίλου Πετρούπολης υπό την αιγίδα του ομίλου για την UNESCO.

Οι μικροί δημιουργοί διάβασαν τα έργα τους, ενώ η κ. Τριανταφύλλου, η καθηγήτρια μουσικής του σχολείου μας, με την χορωδία και την μαθήτρια του Γ3 Λουκοπούλου Γιωργία, διάνθισαν την παρουσίαση με υπέροχη μουσική.

Η ατμόσφαιρα ήταν ιδιαίτερα γλυκιά, υπό το φως των κεριών και όλα τα παιδιά συγκίνησαν και καταχειροκροτήθηκαν!

Όλα τα κείμενα είναι στη διάθεση όσων θέλουν να μοιραστούν τις σκέψεις και τα συναισθήματά των μαθητών διαβάζοντάς τα.

Ευχαριστούμε

τους μαθητές, τους γονείς, τους καθηγητές, όλους όσοι παρευρέθηκαν στην όμορφη, γεμάτη συναίσθημα και μελωδία, γιορτή τέχνης λόγου και μουσικής, το βράδυ της Τετάρτης,13/ 5/ 15.

Ιδιαιτέρως ευχαριστούμε

την κυρία Δεληγιάννη Εριέττα, Σύμβουλο Παιδαγωγικής Ευθύνης, που μας τίμησε με την παρουσία της,

καθώς επίσης και τον κύριο Παψανάκη Σωτήρη, Διευθυντή του 3ου Γυμνασίου Υμηττού.

Θερμά ευχαριστούμε και συγχαίρουμε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στην εκδήλωση!

Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να διαβάσετε τα κείμενα των μαθητών.

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Φ.     ΖΑΧΟΥΡ Ε.      ΚΑΪΜΑΚΟΥ Τ.      ΚΑΠΠΑΤΟΥ Β.         ΚΙΤΣΙΚΟΥ Ι.

ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ Π.      ΚΟΥΜΟΥΤΣΗ Μ.      ΜΑΡΑΓΚΟΥ Ε.     ΜΑΡΚΟΥ Ο.    ΜΙΧΑΛΕΑ Π.       ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ Γ.